Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie už měsíc pátrá po dvanáctiletém chlapci. Zmizel z domova

  14:08
Z domu ve Velešíně na Českokrumlovsku už v polovině dubna odešel teprve dvanáctiletý chlapec. V ten den se měl od své matky vrátit zpět do dětského domova. V minulosti už podobnou věc udělal, ale nikdy se neztratil na tak dlouhou dobu.

Policisté už měsíc pátrají po 12letém chlapci, který odešel od matky ve Velešíně před návratem do dětského domova. | foto: Policie ČR

Policisté proto v úterý 15. května požádali o spolupráci také média a veřejnost. „Matka měla svého syna 15. dubna odvézt do dětského domova. Chlapec však chvilku před odjezdem, kolem 16. hodin, odešel z domova ve Velešíně a do současné doby se domů, ani do dětského domova na Českokrumlovsku nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu,“ informovala českokrumlovská policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Mobilní telefon má chlapec vypnutý. V minulosti již z domova utekl. „Policisté hned 15. dubna vyhlásili pátrání, avšak doposud provedená šetření a opatření nepřinesla žádné konkrétní poznatky,“ navázala Kozoňová.

Na sobě měl černé tepláky i černou mikinu

Chlapec je 150 až 155 centimetrů vysoký, má hubenou postavu, krátké hnědé vlasy a zelené oči. Zdánlivé stáří je 10 až 13 let. Na sobě by měl mít černé tepláky, černou mikinu, černou nebo modrou kšiltovku a černé boty s nápisem Puma.

Jakékoliv poznatky o pobytu či výskytu nezletilého, stejně jako další informace, které by přispěly k jeho vypátrání, může veřejnost sdělit kaplickým policistům na lince 974 232 720, případně na lince tísňového volání 158.

Autor: