Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Párou na svatomartinské posvícení

  9:51
Svatomartinské posvícení se neobejde bez pečené husy, koláčů a v posledních letech ani bez mladého svatomartinského vína. Na jednu takovou svatomartinskou hostinu vás vyveze nostalgický parní vlak. Během této svatomartinské jízdy se přenesete nejen v prostoru, ale i v čase… třeba i o sto let zpátky se v ším, co k tomu patří. Chybět proto nebude stylová dobová hudba, která bude vyhrávat při hodování, tak i cestou tam a zpátky.

Jindřichohradecká úzkokolejka, zastávka Kaproun | foto: Tomáš Beck / www.zelpage.cz

Kvůli tomuto znovuobjevenému staročeskému zvyku vypraví jindřichohradecké úzkokolejky v sobotu 11. listopadu, přesně na svatého Martina, zvláštní parní vlak. Z jindřichohradeckého nádraží vyjede v 10:25. Do cílové stanice Hůrky dozazí po dvou hodinách, ve 12:27. Na zpáteční cestu se vlak vydá o půl třetí odpoledne. Zpátky do J. Hradce přisupí v 15:55.

Vzhledem k trvalému zájmu o tematické parní jízdy doporučujeme všem zájemcům, aby si své jízdenky rezervovali předem na office@jhmd.cz nebo na +420 384 361 165, nebo si je od 30.10. koupili přes http://jizdenky.jhmd.cz/ .

Ve vlaku patí jednotné jízdné: děti do šesti let jedou zdarma, děti do 15 let platí 300 Kč, dospělí 680 Kč.

V ceně jízdenky je svatomartinská hostina: pečená husa s knedlíkem a zelím, koláče, sýry a další pochutiny a také svatomartinská vína z Moravy.