U polikliniky chybí místa pro auta, Otrokovice tam postaví parkovací dům

  15:54
Otrokovická radnice se pustí do výstavby parkovacího domu u místní polikliniky. Vyjde na zhruba 30 milionů korun a práce by mohly začít příští rok.

Otrokovice chtějí nadstřešit současné parkoviště mezi poliklinikou a řekou Dřevnicí. | foto: Google Street View

„Chceme vyřešit problém s parkováním pro návštěvníky polikliniky. Řada z nich musí zajíždět až směrem k nádraží a hledají volné místo na sídlišti, čímž se však zase snižuje kapacita míst pro tamější obyvatele,“ řekl končící starosta Jaroslav Budek.

Princip řešení spočívá v nadstřešení dosavadního parkoviště.

„Tím přibude zhruba 80 nových parkovacích míst bez toho, aby došlo k záboru dalších zelených ploch,“ uvedl vedoucí radničního odboru rozvoje města František Žák.

Toto nadzemní podlaží bude propojené s vedlejší lávkou přes řeku Dřevnici, která spojuje polikliniku s Otrokovickou Besedou, nákupním střediskem či nedalekou budovou městského úřadu.

„Když se na Besedě konají větší akce, problém s nedostatkem míst pro auta či autobusy je citelný. I tomu by stavba nového parkoviště pomohla,“ dodal Budek.

Letos hodlá město celý projekt připravit a získat stavební povolení. Pak může zažádat o dotační peníze.

Fotogalerie

Nejde o jedinou změnu v oblasti dopravy, kterou Otrokovice plánují. Nová místa vzniknou rovněž v lokalitě Na Uličce. Místo čeká celková obnova za přibližně pět milionů korun.

„Opravený bude povrch cest a změní se režim dosavadního parkování,“ konstatoval Žák.

V ulici Čechova směrem na Újezdy se pak město chystá oddělit auta od cyklistů či chodců, a proto rozšíří tamější úzký úsek silnice. Začít stavět se má v roce 2020.

Otrokovice chtějí nadstřešit současné parkoviště mezi poliklinikou a řekou Dřevnicí.

Otrokovice chtějí nadstřešit současné parkoviště mezi poliklinikou a řekou Dřevnicí.

Autor: