Čtrnáctkrát trestaný opilec zbil řidiče. Nelíbilo se mu, jak zaparkoval

  15:12
Údery do tváře i kopance do zad schytal muž, do něhož se ve Zlíně pustil opilý recidivista kvůli údajnému nesprávnému parkování. Napadený skončil v nemocnici, útočníkovi hrozí až desetileté vězení.

Šestadvacetiletý muž z Napajedel přijel ve čtvrtek po dvacáté hodině do Zlína za kamarády. Auto zastavil u chodníku podél pravého okraje silnice a zapnul výstražná světla, protože schůzka měla trvat pouze pár minut.

Stání na silnici však rozlítilo cizího muže stejného věku ze Zlínska. Upozornil řidiče, aby si přeparkoval, jinak zavolá na policii. Řidič s kamarády jeho výtce nevěnovali pozornost.

„To zřejmě čtrnáctkrát trestaného recidivistu rozlítilo a řidiče udeřil do tváře. Ten upadl na záda, kde ho agresor znovu několikrát udeřil a kopl. Muž ležící na zemi už se nebránil a jeho kamarádi zavolali záchranáře i policii. Útočník z místa odešel,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Záchranáři zraněného muže převezli do nemocnice. Policisté násilníka vzápětí zadrželi a převezli do policejní cely, test na alkohol u něj ukázal hodnotu vyšší než jedno promile. 

Útočníka pak z policisté obvinili z výtržnictví a z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Soud ho poslal do vazební věznice, kde je ovšem tento výtečník jako doma. Poprvé dostal nepodmíněný trest už ve svých patnácti letech.

„Nyní mu hrozí tři roky až deset let vězení,“ poznamenala policejní mluvčí.

Autor: