Stavba parkovacího domu v Peci pod Sněžkou se opět rozjede v dubnu

  9:42
Největší současná investice Pece pod Sněžkou se znovu rozjede na jaře. Stavba dopravního terminálu s parkovacím domem pro 450 vozidel u čerpací stanice za 160 milionů korun by měla pokračovat v dubnu.

Vizualizace autobusového nádraží s parkovacím domem pro 450 aut u čerpací stanice v Peci pod Sněžkou. | foto: Město Pec pod Sněžkou

Terminál má sloužit za rok. Po jeho zprovoznění chce Pec začít realizovat parkovací dům pro 320 aut ve Velké Úpě.

„Letos by měla být dokončená hrubá stavba, na jaře příštího roku bude terminál hotový a chtěli bychom ho uvést do provozu před letní sezonou,“ uvedl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.

Práce u čerpací stanice začaly loni v červenci, podle starosty je v současnosti stavba ze 60 procent založená do země. Kromě tří nadzemních pater bude mít také dvě podzemní podlaží.

Po dokončení se stane hlavním dopravním uzlem východokrkonošského střediska, soustředí se zde autobusové linky, vnitřní městská doprava i skibusy. Projekt má vyřešit dlouhodobé problémy s parkováním. 

Fotogalerie

„Nikomu se nelíbí, že auta stojí na silnici mezi Velkou Úpou a Pecí pod Sněžkou. Dlouhodobě je to neudržitelné,“ poznamenal starosta.

O něco menší parkovací dům s kapacitou pro 320 aut chce Pec postavit v dalších letech ve Velké Úpě. Určitě ale nezačne dřív, než bude hotový dopravní terminál.

Realizace této investice bude podle Tomáška hodně záležet na tom, zda se podaří městskou kasu plnit příjmy z lanové dráhy na Sněžku jako dosud. Středisko z provozu lanovky ročně získává miliony korun.

„Obě dvě stavby nás budou stát dohromady přes 300 milionů, musíme si na ně vydělat. Myslím si, že na parkovacím domu ve Velké Úpě bychom mohli začít pracovat, jakmile uvedeme do provozu terminál v Peci,“ dodal Tomášek. S dotací město na parkovací dům nepočítá, podle starosty žádné vhodné dotační tituly na tyto projekty v současnosti nejsou.

Autor: