Pardubický Sportovní park láká děti ke sportu již počtvrté

  8:50
Za necelý měsíc začne v pardubickém parku Na Špici největší amatérská sportovní akce v regionu. Sportovní park Pardubice napíše svou čtvrtou kapitolu a jeho návštěvníci se mohou těšit na pestrý program. Jeho hlavní náplň je jasná - přitáhnout ke sportu děti.

Sportovní park Pardubice. (11.8.2018) | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Olympijský sportovní park v roce 2016 a pak další dva už bez známých kruhů v logu přitáhly do nedávno opraveného parku Na Špici stovky tisíc sportovců. Není tak divu, že politici rozhodli o pokračování nového prázdninového fenoménu.

„Oblíbená sportovní akce se bude letos konat od 10. do 18. srpna a nabídne možnost vyzkoušet si sporty všeho druhu pod vedením trenérů ze sportovních klubů z Pardubic a okolí. Sportovní park patří do rodiny Pardubických tahounů a posílil tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem,“ uvedl mluvčí akce Lukáš Diepold.

Sportovat se bude znovu v prostoru celého parku i na řekách Chrudimce a Labi.

Fotogalerie

„Jsme rádi, že se Sportovní park koná v parku Na Špici, který leží na jednom z nejhezčích míst ve městě, na soutoku řek Labe a Chrudimky. Program jsme připravovali ve spolupráci se sportovními kluby, které i letos vyšlou k nám do parku své zástupce, aby ukázali především dětem krásu jednotlivých sportů a ideálně je nadchli k pravidelnému pohybu. To je základní myšlenka naší akce, která se nemění,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.

Díky hrací kartě mohou malí i velcí sportovci sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín - za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom se svým jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili.

„Karta není časově omezená a je tedy možné přijít sportovat kdykoliv od 10. až do 18. srpna.

Pardubické děti dostaly karty se slevou

„Do pardubických škol a mateřinek jsme jako každý rok nabídli nákup hracích karet za zvýhodněnou cenu - a i letos nás velký zájem dětí o sportování potěšil. Do škol a školek a také pořadatelům příměstských táborů jsme rozvezli více než pět tisíc karet,“ dodal Pavel Stara s tím, že lidé se mohou těšit na již ověřený program, ve kterém však nebudou chybět některé novinky.

„Každý rok chystáme pro návštěvníky novinku v programu a letos jsme do něj zařadili přednáškový stan. Chceme, aby rodiče dětí měli možnost poslechnout si rady sportovních či výživových odborníků, jak správně vést dítě k pohybu nebo zdravé stravě,“ řekl Stara.

V rámci letošní připomínky třiceti let svobodného, demokratického státu navíc pořadatelé navázali spolupráci také s organizací Post Bellum, která dokumentuje příběhy, na něž by další generace rozhodně neměly zapomenout. „I na jejich přednášky se tedy můžete těšit,“ doplnil Pavel Stara.

Týdenní akce bude také obohacena o řadu kulturních zážitků. První sportovní víkend nabídne kromě sportu také Festival vůní, chutí a řemesel – festival plný Ameriky, druhý víkend pak zážitky plné Ameriky s názvem Friends Fest.

Návštěvníci se v době konání Sportovního parku mohou těšit na projížďku ulicemi města s názvem Pardubice na bruslích a na dva masové běhy – Gladiator City Run a Barvám neutečeš. V nabídce je kvalifikační dostih na Velkou pardubickou na závodišti, autogramiády a exhibice. Navíc se v týdnu koná v aréně i hokejový memoriál Zbyňka Kusého.

„Věříme, že i letos přiláká Sportovní park do našeho města návštěvníky ze všech koutů regionu, především pak rodiny s dětmi. Naším hlavním cílem je strávit společně krásné srpnové dny sportovně,“ dodal další z manažerů sportovního projektu Petr Mazánek.