Auta obklopila hobbymarket u pardubického nádraží, firma zpoplatní stání

  16:44
Zrušení bezplatného parkoviště na ploše bývalého lihovaru u pardubického nádraží rychle zahýbalo s obsazeností odstavných ploch u blízkých hypermarketů. Prodejna Uni Hobby od soboty zavede placené stání.

Vyklizené parkoviště za lihovarem přesunulo desítky aut na parkoviště u hobby marketu Uni hobby. | foto: Michal Klíma

„Půl desáté a tady se nedá zaparkovat,“ rozčiloval se dopoledne na parkovišti muž, který v pracovních kalhotách mířil právě do hobbymarketu.

„První započatá hodina je zdarma, za druhou platí řidiči 30, za třetí 40 a za každou další započatou hodinu 50 korun,“ stojí v prohlášení, které obchodní řetězec vyvěsil u vchodu do obchodu.

Fotogalerie

Někteří řidiči nyní nechávají svá auta na tomto parkovišti, ne ovšem ve vymezených parkovacích pruzích, ale podél příjezdové cesty. Přestupek pak řeší na místě městští strážníci.

„Je tam požadavek integrovaného záchranného systému na to, aby byla zachována průjezdnost záchranných vozidel. Ve chvíli, kdy lidé zaparkují mimo parkovací stání, by hasičská cisterna neprojela,“ říká tiskový mluvčí pardubických městských strážníků Jiří Sejkora.

Jen ve středu tam zanechali strážníci za stěračem 23 výzev pro řidiče, kteří musejí podstoupit přestupkové řízení.

Řidiči někdy zablokují silnici tak, že jejich kolegové nemohou vyjet ani z parkovacího stání.

Nevyzvednutá auta od lihovaru odtáhli

Počet aut u hobbymarketu se zvedl poté, co skončilo parkování u lihovaru. Ve čtvrtek odtamtud odtahovka Služeb města zbývající auta odvezla. 

„Začátkem týdne zde ještě parkovalo 22 aut, každý den se pak podle registračních značek podařilo dohledat majitele čtyř vozů. Ve čtvrtek jsme tak na záchytné parkoviště Hůrka nechali odvézt devět aut,“ dodává Sejkora.

Majitele strážníci vyhledali podle registračních značek a VIN kódu a dál s nimi budou řešit celou věc jako přestupek. 

Podle strážníků posloužilo dosluhující parkoviště u lihovaru jednomu majiteli jako odkladiště pro vrak. Toto auto putovalo na záchytné parkoviště jako první.

Za pár dní začnou v prostoru bývalého lihovaru demoliční práce. Pozemek koupila na konci roku 2017 olomoucká developerská společnost Redstone Real Estate, která tam chce vybudovat v blízké budoucnosti multifunkční centrum s byty i obchody.