U Mladé Boleslavi zemřel parašutista při skupinovém seskoku

  11:56,  aktualizováno  17:49
Tragédií skončil v sobotu skupinový seskok parašutistů u Mladé Boleslavi. Jeden z nich po pádu i přes snahu záchranářů na místě zemřel. Případem se zabývají policisté, kteří odmítli komentovat bližší okolnosti.
Ilustrační foto

(ilustrační snímek) | foto: Lubomír Světničkanatoaktual.cz

„Můžeme potvrdit, že jsme před jedenáctou hodinou vyjížděli k případu pádu parašutisty skupinového seskoku, který utrpěl smrtelná zranění, kterým na místě podlehl. V současné době prověřujeme všechny okolnosti,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Policisté budou na vyšetřování příčin nehody spolupracovat s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V tuto chvíli nebudou poskytovat bližší informace. Policejní mluvčí byl na cestě k tragické události a odmítl komentovat věk či pohlaví zemřelého. 

Na místě se parašutistovi snažili pomoci přivolaní záchranáři. „Přes veškerou snahu všech zúčastněných parašutista zemřel. Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ potvrdila mluvčí záchranné služby Petra Effenbergová.

Další parašutista se zranil u Plzně

V sobotu to však nebyla jediná nehoda spojená s parašutismem, další incident se odehrál na Letišti Líně u Plzně. „Dnes kolem třinácté hodiny došlo na letišti v Líních ke zranění parašutisty. Seskok probíhal standardním způsobem. Závěrečný přistávací manévr se však ze zatím přesně nezjištěných příčin nepodařil a parašutista dosedl na zem ve větší rychlosti,“ uvedla mluvčí krajské policie Markéta Fialová.

Muž ročník 1976 byl se zraněním letecky transportován do fakultní nemocnice v Plzni. Podle mluvčího záchranářů Martina Brejchy byl muž při vědomí.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala Fialová.

Autor: