Panattoni chce v Plzni postavit průmyslovou zónu za dvě miliardy

  16:10
Developerská skupina Panattoni Europe chce investovat do hi-tech průmyslové zóny v Plzni přes dvě miliardy korun. Digital Park má vzniknout v areálu bývalé Škody Plzeň v lokalitě Borských teras.

Vizualizace hi-tech průmyslové zóny, kterou chce v areálu bývalé Škody Plzeň vybudovat developerská společnost Panattoni Europe. | foto: Panattoni Europe

Plocha, kde by se mělo stavět, má rozlohu 28 hektarů a je momentálně prázdná. Má ale potřebnou infrastrukturu a navazuje na okolní průmyslové provozy.

„Dozrál čas na přípravu tohoto území pro průmysl a provozy s vysokou přidanou hodnotou, které v České republice chybí. A kde jinde by taková území měla vzniknout než v Plzni, která je tradičním průmyslovým srdcem naší země,“ vysvětlil generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko Pavel Sovička.

Dodal, že se těší na spolupráci se Západočeskou univerzitou a Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT.

„Cílem Panattoni Pilsen Digital Parku bude využívat kyberneticko-fyzikálních a robotických systémů, realizovat provozy v oblasti výzkumu a vývoje a využívat prvky s vysokou úrovní automatizace a robotizace,“ doplnil Sovička.

Společnost chce také vytvořit vysoce kvalifikovaná pracovní místa pro absolventy vysokých škol v Plzni.

Záměr Panattoni Europe je v souladu s aktuální rozvojovou strategií Plzně a momentálně prochází posouzením vlivů na životní prostředí EIA.

Kromě vstupní investice další finance poputují do technologií. Jejich výše by měla dosáhnout 1,5 až 3 miliard korun.