Lupiči v Táboře na muže zaútočili palcátem, policie pátrá po původu zbraně

  13:40
Policisté se snaží dopátrat původu palcátu, který použili lupiči při vloupání v Táboře. Při prohledávání domu vzbudili majitele a zaútočili na něj. Netradiční zbraň, s níž byl často zobrazován husitský vojevůdce Jan Žižka, po přepadení nechali v domě.

Lupiči nechali v rodinném domě v Táboře netradiční zbraň. | foto: Policie ČR

Do rodinného domu na okraji Tábora vnikli minimálně dva maskovaní pachatelé násilím 27. února nad ránem. Majitele při vloupání vzbudili, a ten se začal bránit.

Fotogalerie

Útočníci muže napadli dřevěným palcátem s dřevěnými hroty. Nakonec z domu utekli a kromě palcátu na místě zanechali také tašku s obuví.

„Jde o dřevěný palcát o délce necelých 50 centimetrů. Je osazen dřevěnými hroty a rukojeť palcátu je opletena koženým páskem hnědé barvy,“ popisuje zbraň policejní mluvčí Jiří Matzner. 

Je možné, že palcát pachatelé před přepadením ukradli někomu jinému, kdo si ho třeba přivezl z dovolené. „Jde o neobvyklý předmět a kriminalisté přivítají i tipy odborníků z muzea či sběratelů,“ poznamenal Matzner.

Kriminalisté žádají každého, kdo by měl jakýkoliv poznatek k loupeži nebo informace o původu palcátu, například kdo ho vyrábí či dováží nebo prodává, aby kontaktoval policii na lince 158 nebo zavolal přímo táborským vyšetřovatelům na číslo 735 781 277.

Autor: