Podvodníci platili za drogy padělky eur, sami koupili jen jedlou sodu

  15:40
Podvodníci, kteří přijeli do Chebu nakupovat drogy za falešná eura, sami naletěli. Za jedenáct padělaných padesátieurovek dostali namísto pervitinu obyčejnou jedlou sodu.

Devatenáctiletý cizinec a jeho o osm let starší společnice dorazili do Chebu v pondělí odpoledne. Schůzku tam měli s dvěma muži, od kterých plánovali koupit dvacet gramů pervitinu a zároveň si s nimi chtěli domluvit i nákup pistole.

„Téhož dne v podvečer dvojici mužů kontaktovali. Místo drog ale cizinci obdrželi dvacet gramů jedlé krystalické sody, za kterou zaplatili částku 550 eur v podobě jedenácti kusů padělků bankovek nominální hodnoty padesát eur stejné série a stejného sériového čísla,“ informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Falešná eura se dostala do oběhu, objevila se v několika různých chebských provozovnách. Kriminalisté díky tomu dvojici cizinců vypátrali a obvinili je z padělání a pozměnění peněz.

„Na případu spolupracujeme s policisty ze Spolkové republiky Německo, kde bylo zjištěno, že cizinci jsou u nich prověřováni pro padělání peněz. Vzhledem k tomu, že chtěli bankovky udat jako pravé nebo platné anebo jako peníze vyšší hodnoty, hrozí jim až osm let vězení,“ popsala trestný čin Böhmová. Oba obvinění jsou ve vazbě.

Kriminalisté také zjistili, kdo dvojici padělatelů napálil. Oba muži už byli na policii u výslechu a jejich jednáním se policisté nadále zabývají.

Falešné peníze, které vypadaly jako pravá eura, putovaly na odbornou expertizu, která určí stupeň jejich zdařilosti.

Autor: