VIDEO: Brnem se toulaly ovce, chytili je pomocí pamlsků a ohrady

  17:42
Na několik dní se protáhla snaha pochytat stádo čtyř ovcí, které se volně procházelo po kraji Brna. Mrštná zvířata svým pronásledovatelům unikala po srázech, zabrala na ně až lest v podobě pamlsků a provizorní ohrady.

Čtyřčlenná skupina ovcí v posledních týdnech opakovaně opouštěla své útočiště v brněnském Komíně a potulovala se mimo jiné poblíž zdejší frekventované silnice.

Protože se majitelka o ovce řádně nestarala a ty se z pozemku neustále vydávaly do okolí zřejmě za potravou, rozhodli se je strážníci s pomocí pracovníků zoologické zahrady pochytat.

To se však v členitém terénu Komínského vrchu ukázalo jako mimořádně náročný úkol.

„Obratná zvířata v klíčových okamžicích několikrát unikla po strmých kamenitých srázech. Městská policie proto požádala správce lomu, aby ovcím několik dní nabízel pamlsky. Až zkrotly natolik, že si potravu braly i rovnou z ruky,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Fotogalerie

Samotné přilákání ovcí však k jejich „dopadení“ nestačilo. Jejich pronásledovatelé museli vyrobit provizorní ohradu, kterou jim odřízli únikovou trasu.

Díky tomu se postupně podařilo zvířecí uprchlíky zadržet. Dvě ovce byly chyceny ve středu, další v pátek dopoledne a ta poslední pak v pátek odpoledne.

„Čtveřice ovcí už je tedy znovu pohromadě, tentokrát už ve speciálním výběhu v brněnské zoologické zahradě,“ sdělil Šoba.

Nezodpovědnou majitelku ještě čeká správní řízení, ve kterém se bude mimo jiné rozhodovat o umístění ovcí do náhradní péče podle zákona na ochranu zvířat.

Autor: