Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otrokovická radnice dala výstavbě supermarketu zelenou

  9:05
Chybějící supermarket na Bahňáku v Otrokovicích je dlouholetým tématem tamních obyvatel, ale také představitelů města. Členům otrokovické rady byl záměr výstavby supermarketu představen a ti jej podpořili. Billa by mohla stát v této části Otrokovic už koncem příštího roku.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

„Na výstavbu supermarketu na Bahňáku jsme se setkali s různými názory. Část obyvatel vyjádřila se stavbou nesouhlas, větší část ale záměr vítá,“ vysvětlil starosta Jaroslav Budek důvod kladného stanoviska radních. Dále upozornil, že starší obyvatelé nemají na Bahňáku možnost pořídit celý nákup tzv. pod jednou střechou. Většina seniorů musí jet na větší nákup městskou hromadnou dopravou na Trávníky nebo do Kvítkovic, kde jsou k dispozici čtyři supermarkety.

Market bude stavět společnost TOMA na svém pozemku. „Územní rozhodnutí pro stavbu je už vydané a nyní připravujeme podklady pro vydání stavebního povolení,“ uvedl Radek Heger, generální ředitel společnosti TOMA.

Dle jeho vyjádření bude Billa stát na místě, kde je nyní starý válečný bunkr, který je zanedbaný a neslouží k žádnému účelu. Jedná se o místo, kde jsou vysoké spodní vody, a tím pádem je pozemek prakticky nevyužitelný.

Společnost TOMA tak svůj pozemek účelně využije a s podporou otrokovické radnice nabídne lepší zajištění služeb tamní lokality.