Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otrokovická galerie hostí výtvarníky Ivo Sedláčka a Jana Steklíka

  9:44
Malby, kresby, grafiky a kombinované techniky umělců Sedláčka a Steklíka si budou moci zájemci prohlédnout od 20. listopadu 2017 Městské galerii Otrokovice. Vernisáž se uskuteční za účasti obou výtvarníků od 18 hodin. Úvodní slovo přednese kunsthistorik Ludvík Ševeček a hudební doprovod zajistí skupina Anarchistické žestě. Zvána je široká veřejnost.
Výstava, výtvarné umění

Výstava, výtvarné umění - ilustrační foto | foto: MF DNES

Ivo Sedláček se věnuje malbě, kresbě a tvorbě objektů. Od roku 1984 měl více jak 35 samostatných výstav a účastnil se kolektivních výstav doma i v zahraničí. V osmdesátých letech se podílel na koncipování a realizaci samizdatových autorských výtvarných knih. Byl kurátorem výstav současného umění ve Státní galerii ve Zlíně a tamtéž spoluzakladatelem kulturního periodika PROSTOR Zlín, kde doposud působí. V uplynulých letech vedl výuku na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ateliéru kresby ve Zlíně. V roce 1994 byl spoluzakladatelem výtvarného ateliéru Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění, kde působí jako výtvarný pedagog a v současné době zastává i funkci ředitele. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách KGVU ve Zlíně, České pojišťovny, Muzea města Brna a v soukromých sbírkách v České republice i v zahraničí.

Jan Stehlík se vlastní tvorbou začal zabývat už v době studií. Od šedesátých let byly jeho práce vystavovány na různých společenských akcích, společných výstavách a v osmdesátých letech měl tři autorské výstavy. V rámci společných výstav mohli milovníci výtvarného umění obdivovat jeho díla kupříkladu v australském Sydney, kanadském St. Catharines, v italské Florencii, argentinském Buenos Aires nebo v Tokiu. Po revoluci měl celou řadu samostatných i společných výstav ve městech České republiky. Malba a kresba jsou jeho nejvýraznějším prostředkem tvorby, ale podstatou jeho života je hra, ať již pro jednoho diváka nebo širokou obec pozorovatelů. Nejraději si Stehlík hraje sám se sebou a také rád porušuje pravidla, která si předem nastavil. Zkrátka stejně jako miluje improvizaci v hudbě, stejně nespoutaně se pohybuje na poli umění.

Výtvarná díla dvou zajímavých autorů můžete v Otrokovicích zhlédnout od 20. listopadu do 17. prosince. Městská galerie je veřejnosti přístupná zdarma každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin.