Na Jesenicku zemřeli po otravě plynem dva muži, ženu našli v bezvědomí

  11:28
Na Jesenicku zemřeli po otravě plynem dva starší muži, další dvaašedesátiletou ženu našli policisté v bezvědomí. Neštěstí se stalo v rodinném domě v Ondřejovicích. Ten byl vytápěný teplometem s propanbutanovou lahví. Otravu plynem už potvrdila pitva.

ilustrační snímek | foto: HZS Zlínského kraje

Případ, o němž policie informovala v pátek dopoledne, kriminalisté vyšetřují od středy 10. července. Šestadvacetiletý muž ten den oznámil, že postrádá svoji dvaašedesátiletou matku.

„Policisté po asistenci hasičů při otevření domu nalezli bez známek života dva muže ve věku 59 a 69 let. Dvaašedesátiletá žena byla nalezena v bezvědomí,“ popsala policejní tisková mluvčí Tereza Neubauerová.

Na možnou příčinu neštěstí policisty navedl teplomet s propanbutanovou nádobou, jímž si obyvatelé dům vytápěli.

„Jedna z vyšetřovacích verzí byla ta, že mohlo dojít k otravě plynem. Toto podezření také potvrdila soudní pitva, kterou kriminalisté nařídili k objasnění příčiny úmrtí,“ doplnila Neubauerová. 

Policie tak upozorňuje uživatele, kteří používají právě tento zdroj tepla, aby dodržovali základní bezpečnostní pravidla. „Základem je vždy pravidelné a dostatečné větrání vytápěných místností,“ podotkla mluvčí.

Autor: