Záchranáři pomohli topícímu se raftaři v Otavě. V nemocnici zemřel

  11:20,  aktualizováno  13:41
V neděli dopoledne vyjížděli hasiči, záchranná služba i policisté na řeku Otavu u Sušice k topícímu se raftaři. Po resuscitaci jej vrtulník převezl do plzeňské nemocnice, kde později zemřel.

Na řece Otavě se v neděli dopoledne topil raftař, raft se snažili dostat na břeh hasiči (17. března 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Muž se zřejmě jel po deváté hodině dopoledne projet po řece, která v noci klesla pod první povodňový stupeň. V ještě divoké vodě se podle všeho převrátil.

Muže unášel proud. Byl vytažen z vody a za nepřetržité resuscitace jej vrtulník transportoval na urgentní příjem do plzeňské fakultní nemocnice.

Hasiči na jeho záchranu vyslali profesionální i dobrovolné jednotky z okolí. podle prvních informací se raftař převrátil někde u autokempu Annín, z vody jeho tělo vytáhli o více než kilometr níže po proudu u Dlouhé Vsi.

Původní informace policie hovořily o tom, že muž jel na kajaku. Posléze se ukázalo, že na raftu.

„Převrácení kajaku oznámil svědek na linku 112. Měla to být dvoumístná loď, muž v ní byl podle všeho sám,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Na místě se raft pokusili vyprostit z jezu hasiči. Zatím se jim to nepodařilo a rozhodli, že ho ponechají na místě.  

„Bylo prohledáno okolí řeky, zda se na místě nevyskytovalo víc osob. Nikdo nalezen nebyl,“ řekl Petr Poncar z Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Řeka Otava u Anína, Dlouhé Vsi a v Sušici byla včera téměř celý den na druhém povodňovém stupni. Před půlnocí klesla na první stupeň a ráno již neplatil žádný povodňový stupeň. Záchranáři důrazně varují před riskováním a pokusy o její sjíždění, protože proud je ještě velmi silný.

Zde záchranáři vytáhli raftaře

Zde záchranáři vytáhli raftaře

Autor: