Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravské dny 2017

  10:59
Festival Ostravské dny od roku 2001 pořádá Ostravské centrum nové hudby v čele se skladatelem a neúnavným propagátorem experimentální a avantgardní hudby Petrem Kotíkem. V předvečer festivalu 23. srpna během předpremiéry hodinového dokumentu České televize „Nezkrotitelný Kotík“ v ostravském Cineportu obdrží Petr Kotík za svoji dlouholetou práci pro soudobou hudbu Cenu České hudební rady.

Ostravské dny | foto: Impuls.cz

Mezi nejočekávanější události letošních Ostravských dnů patří uvedení opery Miroslava Srnky Make No Noise, která u nás zazní vůbec poprvé. Neméně zajímavý bude i koncert Radikální minulost, věnovaný klasikům a průkopníkům nové hudby posledních sta let. Zazní tak např. skladby Mortona Feldmana, Jana Rychlíka, Philipa Glasse, Johna Cage či Richarda Strausse.

Zcela poprvé se představí symfonický orchestr ONO / Ostrava New Orchestra, mezinárodní těleso složené z 85 mladých hráčů, kteří přijedou z 13 zemí Evropy i USA.

Velká část festivalového programu bude věnována skladbám rezidentů Institutu Ostravské dny, tedy mladým skladatelům, kteří přijedou dva týdny před festivalem z 18 zemí a v Ostravě budou diskutovat otázky soudobého umění s předními skladateli a interprety současné hudby.

Poslední skladbou festivalu bude velkolepá kompozice pro orchestr a bicí Olgy Neuwirth z roku 2016.

Kompletní program je k dispozici na: www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/

Vstupenky jsou v prodeji v síti Goout - www.goout.net