Batole spadlo do čtyřmetrové roury, hasiči jej vytáhli na háčku za kapuci

  12:22
V Ostravě spadlo ve středu ani ne dvouleté dítě do čtyři metry hluboké plastové roury zabudované v zemi. Batoleti se při pádu nakonec nic vážnějšího nestalo, z pasti jej zachránili hasiči.

Batole se zřítilo do čtyřmetrové hloubky. | foto: HZS Moravskoslezského kraje

Nehoda se stala v podvečer na volném prostranství mezi Fakultní nemocnicí a areálem Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě-Porubě. Plastové potrubí o průměru zhruba čtyřicet centimetrů nebylo nijak zajištěné.

Fotogalerie

„Jedenapůlleté dítě bylo na procházce s babičkou a zřítilo se do hloubky čtyř metrů na dno roury z vlnitého plastu. Dno naštěstí nebylo naplněno vodou, pokrývalo ho listí s kamením,“ popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Dalším štěstím v neštěstí bylo to, že dítě mělo na sobě pevnou podzimní bundu s kapucí. „Díky tomu mohli hasiči využít dlouhou tyč zakončenou háčkem,“ zmínil mluvčí.

Poznamenal, že dítě sice plakalo, ale se svými zachránci komunikovalo.

„Hasiči ho dokázali vytáhnout během několika minut bez jediného škrábnutí, aniž museli povolávat bagr. Dítě bylo bez viditelných známek zranění, pro jistotu ale odjelo i s doprovodem babičky sanitkou na kontrolu do nemocnice,“ dodal Kůdela. 

Případem se bude zabývat i policie. Například tím, kdo nechal rouru bez potřebného zajištění.

Autor: