Na výluku tramvají na pražském Andělu navážou v okolí hned dvě další

  10:40
Výluka tramvají mezi Radlickou a Nádražní ulicí na pražském Smíchově v pondělí skončí, ale v okolí se hned objeví nová omezení. Dělníci na dva týdny rozkopou koleje na Plzeňské a tramvaje také přestanou jezdit mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy.

ilustrační snímek | foto: Dopravní podnik Praha

Po skončení opravy tramvajové trati před obchodním centrem Nový Smíchov, která na začátku týdne zkomplikovala dopravu, se řidičům ani cestujícím neuleví. Nové komplikace vzniknou o kus dál v ulici Plzeňská.

Od pondělí 8. července do čtvrtka 24. července bude kvůli opravě trati obousměrně přerušen provoz tramvají mezi zastávkami Anděl a Bertramka.

Výluka tramvají mezi zastávkami Bertramka a Anděl.

Výluka tramvají mezi zastávkami Bertramka a Anděl.

Tramvajové linky číslo 9, 10 a 16 ve směru z centra budou na Andělu končit. Vedeny budou přes ulici Za Ženskými domovy, Radlickou a zastávku Anděl v Plzeňské ulici.

V trase Bertramka - Kavalírka - Motol - Slánská - Sídliště Řepy bude jezdit tramvajová linka číslo 39. Autobusy číslo 123, 167 a 191 budou dočasně zastavovat na zastávce U Zvonu.

Dopravu v opravovaném úseku zajistí náhradní autobus X9, který bude jezdit přes autobusovou zastávku Anděl až na zastávku Na Knížecí.

Od nádraží se nepojede až do září

V pondělí začne také oprava kolejí v Nádražní ulici, kde bude v obou směrech přerušen provoz v úseku Smíchovské nádraží – Hlubočepy. Práce potrvají přes prázdniny až do 8. září.

Výluka tramvají u Smíchovského nádraží.

Výluka tramvají u Smíchovského nádraží.

Tramvajové linky 5, 12, 20 a 94 budou ve směru z centra končit jízdu v obratišti Smíchovské nádraží. Linka číslo 4 nevyjede. 

V opravovaném úseku tramvajové tratě bude jezdit náhradní autobus X12. Mezi Hlubočepy a Sídlištěm Barrandov dopravní podnik zavede tramvajovou linku 32.

První výluka tramvají na Andělu zkomplikovala v pondělí ráno dopravu.

Autor: