V Lovosicích opraví bazény, podepsal se na nich čas, ale i povodně

  11:02
Léto je sice ještě daleko, ale městské koupaliště v Lovosicích se už musí začít připravovat na nadcházející sezonu. Nedávná kontrola totiž odhalila špatný stav zdejších bazénových těles. Město teď chystá jejich opravu.

„Bohužel se ukázalo, že bazény jsou už na hraně své životnosti. Na jejich stavu se podepsaly zejména povodně z roku 2013 i celkové stáří zařízení,“ uvedl místostarosta Vladimír Šuma s tím, že v současné chvíli se pracuje na návrzích jejich rekonstrukce.

Opravy bazénů mají být zahájeny na jaře. Radnice počítá také s dalšími drobnějšími opravami a vylepšováním mobiliáře. 

Návštěvníci koupaliště by se tak v létě mohli dočkat například ruských kuželek, nového povrchu na skluzavce, zcela nového dětského pískoviště nebo vylepšeného posezení u bufetu. V plánu je také nákup velkoplošných hodin na stožáru, podobných těm, které zde kdysi stály.

„Na vylepšení zázemí koupaliště je zatím vyčleněno 2,8 milionu korun, z toho přímo na bazénová tělesa půl milionu. Jsou to ale jen předběžné částky, rozpočet na rok 2019 bude zastupitelstvo schvalovat až 30. ledna,“ podotkla Ivana Kocánková z městského úřadu.

Minulou sezonu navštívilo lovosickou plovárnu přes patnáct tisíc lidí. „Koupaliště je podle mého názoru důležitým veřejným zařízením, které město může svým občanům nabídnout. Chceme proto i nadále vylepšovat jeho služby a postupně i každý další rok zkvalitňovat péči o návštěvníky,“ doplnil místostarosta Šuma.

Fotogalerie

Městské koupaliště, které leží jen kousek od Labe, před téměř šesti lety poničily povodně. „Po nutných opravách se nám ho podařilo zprovoznit až v roce 2016,“ poznamenala Kocánková s tím, že město tehdy investovalo do spuštění provozu koupaliště 3,5 milionu korun.

O rok později nechala radnice za 1,8 milionu korun vybudovat předúpravnu vody, která využívá vodu z vrtu. Díky tomu, že se bazény nemusejí napouštět z vodovodního řadu, ušetří koupaliště zhruba dvě stě tisíc korun ročně.

Loni zase na kraji areálu vyrostla nová zděná budova, která poskytuje léta chybějící zázemí. Stavba město vyšla na 3,5 milionu korun a nabízí bezbariérové převlékací kabiny, sociální zařízení či kiosek s občerstvením.