Dělníci překopli kabel, plavecký areál zůstal bez vody a musel zavřít

  15:24,  aktualizováno  19:12
Plavecký areál v ústecké čtvrti Klíše musel přerušit provoz. Dělníci při opravě koupaliště přiléhajícího k plavecké hale překopli elektrický kabel, který vedl k podzemnímu čerpadlu, jenž bazén zásobuje vodou. Opět se otevře ve středu.

Rekonstrukce plaveckého areálu na Klíši | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

„Dodavatel stavby Rekonstrukce letního areálu na Klíši přerušil přívodní kabel vedení elektrického proudu k čerpadlu, které je umístěno v podzemním vrtu. Plavecký areál je v tuto chvíli bez dodávky vody, proto jsme jej museli uzavřít,“ sdělila odpoledne Martina Žirovnická, ředitelka Městských služeb Ústí nad Labem, které Plavecký areál Klíše spravují.

„Při provádění prací na odtěžbě pro nové zpevněné plochy, došlo při práci s bagrem k přetržení napájecího kabelu pro čerpadla z vrtu,“ popsal Vojtěch Kostiha, mluvčí společnosti Metrostav, která stavbu provádí.

„K přerušení kabelu došlo z toho důvodu, že kabelová trasa nebyla zaznamenána v předaných podkladech a nebyla tak v situaci stavby zakreslena. K porušení předpisů tedy nedošlo,“ dodal.

Podle Kostihy zahájili pracovníci společnosti ihned po zjištění poškození opravu kabelu.

Odhadnout, kdy bude areál opět uveden do provozu, bylo zprvu těžké. „Nezáleží to totiž na nás, ale na dodavateli stavby. Na něj tlačíme, aby co nejrychleji uvedl přívod elektrického proudu k čerpadlu do provozuschopného stavu,“ řekla ředitelka.

Fotogalerie

„Na zprovoznění elektrického proudu jsou však navázány také další věci. Až se spustí voda, musíme napřed vyzkoušet technologii a zjistit, zda je všechno v pořádku a funguje, jak má. To vše je potřeba udělat, než tam pustíme návštěvníky,“ dodala Žirovnická.

„Předpokládáme opětovné zprovoznění v dnešních podvečerních hodinách,“ nastínil Kostiha.

Odpoledne město oznámilo, že od středy bude bazén opět v provozu už od ranního plavání.

Oprava bazénu letního koupaliště začala koncem ledna, předcházelo jí však mnohaleté čekání a celá stavba byla v ohrožení kvůli problémům s projektantem.

Během rekonstrukce projde areál kompletní obnovou, přibudou masážní lehátka, vodní stěna nebo relaxační zóna. Pro děti se plánují nejrůznější atrakce jako skluzavka nebo lezecká stěna.

„Bude provedena částečná demolice stávajících bazénů, zemní práce, výstavba nového objektu se zázemím mezi plaveckými bazény, oprava stávajících objektů nebo dodávka nových nerezových bazénů včetně technických rozvodů a také dodávka atrakcí. Není to poprvé, co Metrostav bude na Klíši provádět rekonstrukce. Už před čtyřmi lety jsme tu opravovali vnitřní bazény,“ uvedl již dříve Vojtěch Kostiha z Metrostavu.

Bazény byly naposledy veřejnosti přístupné v červnu 2014, pak byla kvůli chátrání plovárna uzavřena. Původně měl klíšský areál nahradit akvapark a na něj navazující první krytá lyžařská dráha v Česku, golfové hřiště nebo multifunkční hala. Z toho ale sešlo.

Autor: