Zahraniční atlet po oslavě zabloudil, vlezl oknem přespat do cizího domu

  11:50
Policie obvinila mladého zahraničního atleta, který vnikl oknem do cizího domu v Otrokovicích, aby v něm přespal. V opilosti totiž zapomněl, kde je ubytovaný. Majitel na něj přivolal policisty.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Pro policisty případ začal ve čtvrtek krátce před čtvrtou hodinou ranní telefonátem od majitele rodinného domu.

„Na linku tísňového volání oznámil vloupání do jeho obydlí s tím, že pachatel je stále uvnitř. Na udanou adresu vyrazili policisté z Otrokovic, kteří nezvaného nočního návštěvníka našli v domě, kde se schoval na toaletě,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ukázalo se, že dvaadvacetiletý cizinec nezvládl alkoholovou oslavu svého úspěchu na středečním atletickém mítinku v Otrokovicích.

Do Otrokovic přijel v úterý a ubytoval se v tamním ubytovacím zařízení. Když se po oslavě chtěl přesunout na ubytovnu, tak tam kvůli své podnapilosti netrefil.

„Nejdřív zaklepal na dveře cizího domu, a když nikdo neotevřel, vytlačil okno v přízemí a vlezl dovnitř. Majitele domu vzbudil štěkot jeho psa. Uviděl na chodbě uvnitř domu cizího muže, polekal se, zavolal svému bratrovi a policistům a počkal na jejich příjezd venku,“ poznamenala Kozumplíková.

Policisté podnapilého a zmateného muže, který netušil, co se děje, zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř dvě promile alkoholu.

Policisté zahájili trestní řízení pro podezření z porušování domovní svobody, za které by mladý cizinec mohl strávit za mřížemi až tři roky.

Autor: