VIDEO: Opilec chtěl bitku v centru Pardubic, napadený ho poslal k zemi

  16:38
V sobotu o půl druhé ráno pardubičtí strážníci vyráželi na třídu Míru, kde chtěl opilec vyvolat bitku s jiným mužem. Ten ho ale „složil“ na zem a zavolal městskou policii.

Opilý třicetiletý útočník nejprve bezdůvodně zezadu strčil do jiného muže a došlo mezi nimi ke slovní i fyzické potyčce. Napadený pak agresora trefil jednou dobře mířenou ranou do obličeje, takže ten skončil na zemi.

„Než se pak opilý muž rozkoukal, druhý zavolal na naši tísňovou linku a na místo dorazili strážníci,“ uvedla mluvčí městské policie Lucie Klementová.

Výtržníkovi strážníci naměřili 2,67 promile alkoholu v krvi a odvezli jej na záchytku, kde strávil noc. Při propuštění pak inkasoval pokutu v příkazním řízení.

Celkem během víkendu pardubická městská policie řešila dvanáct oznámení ohledně alkoholu. V jedné z pardubických hospod zůstal uzamčený muž, který usnul v místech, kde nebyl vidět.

„Obsluha si ničeho nevšimla a muže objevil až další den ráno kuchař, když přišel do práce,“ řekla Klementová.

Policie mužově příběhu uvěřila, protože v dotčeném podniku jsou nainstalovaná pohybová čidla, která za celou dobu nereagovala.

„Vše si zkontroloval i majitel zařízení a bylo to v pořádku, takže šlo pouze o kuriózní případ,“ doplnila Klementová.

Autor: