Žena vrávorala s kočárkem, místo přípravy sunaru dál pila. Dítě jí odebrali

  9:22
Přes tři promile alkoholu naměřili policisté matce, která s dítětem v kočárku vrávorala po Zákupech a vstupovala do vozovky. I když bylo přes třicet stupňů, pro devítiměsíční dítě neměla pití ani pokrývku hlavy. Sociální pracovnice proto dítě matce odebrala.

Opilá matka vrávorala s kočárkem | foto: Policie ČR

Na opilou ženu upozornili dopravní policisty řidiči, kteří projížděli skrz Zákupy minulý čtvrtek kolem 13. hodiny. Žena vrávorala a i s kočárkem vstupovala do vozovky.

Policisté ženu podrobili dechové zkoušce a zjistili, že má v sobě 3,03 promile alkoholu. „Žena těžce artikulovala a měla problémy s orientací v prostoru. Na dotaz, kde bydlí, po dlouhém přemýšlení jmenovala svou vesnici, ale rukama ukazovala na opačný směr,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Žena přiznala, že ten den pobyla i se svým teprve devítiměsíčním dítětem tři hodiny v restauraci. „Neměla přitom pro něj žádné jídlo nebo pití a ve třicetistupňovém vedru nebylo chráněné před účinky slunce jakoukoliv čepičkou,“ přiblížila Baláková.

Opilý byl i otec dítěte

Dopravní policisté na místo okamžitě přivolali své kolegy z mimoňského obvodního oddělení a ti matku s dítětem doprovodili do místa jejich bydliště. Tam ji vyzvali k tomu, aby mu připravila sunar. Žena chlapce nechala v kočárku venku policistům a slíbila, že se brzy vrátí s jídlem. 

„Když delší dobu nepřicházela, zkontrolovali ji a zjistili, že v bytě konzumuje další alkohol a sunar pro chlapce připravovat ještě ani nezačala. Zavolali proto na místo sociální pracovnici, která rozhodla o okamžitém odebrání dítěte a jeho převozu do českolipské nemocnice,“ popsala Baláková. 

V té době se o něj nebyl schopen řádně postarat ani jeho otec, který měl v sobě 1,95 promile alkoholu. „Když sociální pracovnice odjížděla s dítětem do nemocnice, jeho opilá matka tvrdě spala a vůbec netušila, co se právě v její rodině odehrává,“ dodala mluvčí.

Autor: