V Praze byl kvůli nehodě vlaku omezen provoz mezi několika nádražími

  10:48,  aktualizováno  15:29
V sobotu dopoledne se v Praze zastavil provoz na železniční trati mezi hlavním a Smíchovským nádražím. Vlak RegioJetu projel návěstidlo se signálem stůj na Smíchově, tím poškodil výhybku. Nikomu se nic nestalo. Na místě byli opraváři Správy železniční dopravní cesty. Provoz se začal navracet do běžného stavu před třináctou hodinou.

(ilustrační snímek) | foto: Drážní inspekce

„Zhruba v devět hodin a deset minut došlo k poškození vyhýbky a doteď je omezený provoz. Na místě jsou naši technici, chtějí tu vyhýbku dát do pořádku, aby umožnili provoz vlaků,“ řekl iDNES.cz mluvčí SŽDC Marek Illiáš.

Podle jeho informací by se vlaky na trať mohly v plném provozu vrátit už před polednem. Nakonec to bylo o hodinu později.

02.března 2019 v 12:45, příspěvek archivován: 02.března 2019 v 12:50

✅Provoz vlaků se již začíná vracet do běžného stavu. Počínaje vlakem Os 8838 s odjezdem ve 12:50 z Hlavního nádraží by další spoje měly jet dle jízdního řádu.

Fotogalerie

„Směrem na Vršovice probíhá oprava trakčního vedení, některé vlaky jsou ukončeny jinde či jedou odklonem, směrem na Smíchov projel RegioJet návěstidlo se signálem stůj a vyjel proti jinému vlaku, tam se vyšetřuje mimořádná událost,“ potvrdil mimořádnou událost iDNES.cz mluvčí Českých drah Tomáš Šťáhlavský.

Provoz byl obousměrně zastaven mezi hlavním a Smíchovským nádražím a omezeně vlaky jezdily mezi hlavním a vršovickým nádražím. Cestující mohli využít metra, kde jim platily jízdní doklady z vlaků.

02.března 2019 v 09:51, příspěvek archivován: 02.března 2019 v 10:41

⚠️V úseku Praha, hl.nádr. - Praha, Smíchov je přerušen provoz vlaků v obou směrech. Osobní vlaky linky S7 jsou v tomto úseku odřeknuty. Vlak R795 bude veden mimo stanici Praha, Smíchov. Náhradní dopravu zajišťují linky metra B a C, kde jsou uznávány jízdní doklady ČD. https://t.co/rTpShUcT1h

Původní informace hovořily o tom, že vlak projel návěstidlo zakazující jízdu v prostoru bývalého nádraží Praha- Vyšehrad, ale později Drážní inspekce uvedla, že se událost stala na Smíchovském nádraží. 

„V 9:01 hodin ve stanici Praha-Smíchov projel soupravový vlak bez cestujících návěst zakazující jízdu a vjel do postavené vlakové cestu proti pracovnímu vlaku. Vlakové soupravy zastavily ve vzdálenosti 37 m od sebe. V důsledku nedovolené jízdy došlo k poškození výhybky a hmotná škoda byla odhadnuta na 1 000 Kč. Pravděpodobnou příčinou mimořádné události je selhání lidského faktoru,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje byl vlak prázdný, protože se jednalo o manipulační jízdu prázdné soupravy. „S největši pravděpodobností se jedná o selhání lidského faktoru. Strojvedoucího jsme okamžitě postavili mimo službu a bude probíhat detailní vyšetřování jak v rámci interních předpisů, tak Drážní inspekce a SŽDC,“ uvedl. 

Na základě výsledku vyšetřování pak společnost vyvodí další důsledky a případně potrestání.

Autor: