Olympionici se v Koreji představí v oboustranné zlaté bundě

  5:00
Český olympijský tým ve spolupráci s oficiálním partnerem společností ALPINE PRO odhalila set oblečení, ve kterém budou Českou republiku v únoru reprezentovat naši sportovci.

Český olympijský tým odhalil kolekci oblečení určenou pro Olympiádu v Korei | foto: AlpineProImpuls.cz

Výjimečná je celá kolekce především tím, že poprvé ji doslova spoluvytvářeli hned čtyři ambasadoři z řad sportovců, a to Martin Doktor, Tomáš Kraus, Kateřina Neumannová  a Ondřej Synek. Symbolem, který se spolu s dalšími prvky prolíná celou kolekcí, je číslovka 100, která symbolizuje výročí založení Československé republiky.

Návrháři se museli popasovat především s odlišnými podmínkami, které panují ve dvou různých teplotních pásmech (olympijské vesnice a sportoviště v horských střediscích).

Nejvýraznějším prvkem kolekce je oboustranná péřová bunda z ultralehkého materiálu s výplní z kachního peří s vodoodpudivou impregnační úpravou DWR a TEFLONovým zátěrem. Bunda je z vnitřní strany potištěná motivem se zlatou číslicí 100 a vzkazem „Reversible for those golden moments“. Je velmi lehká  a snadno zabalitelná do malého sáčku.

Sportovci si přes péřovou bundu mohou obléknout další bundu PTX HARDSHELL MEMBRANE, která je vyrobena z třívrstvého materiálu, jenž je nepromokavý, prodyšný a větruodolný. TEFLONový zátěr chránící proti ušpinění a impregnační úprava DWR je u tohoto výrobku samozřejmostí. Bunda má spoustu vychytávek jako voděodolné zipy, speciální kapsy na powerbanku a vysílačky či taháčky zipů s motivem číslice 100. K bundě skvěle padnou PTX EXTREME kalhoty v modré barvě. Designovou vychytávkou těchto kalhot jsou odepínatelné šle s motivem číslice 100. Variantou těchto kalhot jsou softshelové kalhoty s impregnační úpravou DWR a třívrstvým materiálem SOFT-SHELL WINDBARRIER a páskem s magnetickou sponou s motivem zlaté číslice 100.

České olympioničky si na Top Campu, kde mohly kolekci vidět v rozpracovaném stavu, prosadily do olympijského setu přidat HI-TERM vestu. Ta je vyrobena z ultralehkého materiálu s vodoodpudivou impregnační úpravou DWR  a TEFLONovým zátěrem. Má zipy se zlatou linkou a taháčky s motivem číslovky 100.

České biatlonové šampiónce Gabriele Koukalové se zalíbil sportovní svetr, který doposud v žádné olympijské kolekci nebyl. Je vyroben z jednolícní pleteniny a melírové příze. Stojáček se zipem se zlatou linkou a zlaté taháčky doplňují jeho elegantní vzhled. Pokud budou chtít olympionici raději zvolit klasiku, mohou si obléct mikinu POLARTEC, která byla velmi úspěšná v Londýně. Je vyrobena z paropropustného, pružného a hřejivého materiálu.

Olympijský set pro sportovkyně čítá 32 položek a pro pány o podprsenku méně, tedy 31. Jedná se o kompletní vybavení od bund, triček, spodního prádla až po boty, tašku na olympijskou kolekci nebo třeba organizér na doklady a důležité předměty.

Autor: