Policie hledá patnáctiletou s rizikovým těhotenstvím, utekla z nemocnice

  9:52
Patnáctiletá dívka odešla ve čtvrtek z olomoucké fakultní nemocnice, kde byla hospitalizovaná s rizikovým těhotenstvím. Teď ji hledá policie, protože jí bez lékařské péče hrozí nebezpečí. „Může se dostat i do ohrožení života,“ uvedli policisté a žádají o pomoc veřejnost.

Hledaná patnáctiletá dívka, která navzdory rizikovému těhotenství opustila nemocnici a může se tak dostat do ohrožení života. | foto: Petr Ježek/MF DNES, Policie ČR; koláž: iDNES.cz

Hledanou dívkou je Kateřina Rehovičová, rozená Miková, která má trvalé bydliště na Prostějovsku.

„Z hospitalizace ve fakultní nemocnici odešla ve čtvrtek ve společnosti svého přítele, se kterým by se mohla pohybovat na Přerovsku, především v Kojetíně či Přerově, nebo na Prostějovsku a to hlavně v Nezamyslicích či Prostějově,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zhruba 158 centimetrů vysoká dívka střední postavy podle ní vypadá starší, než kolik jí je, zdánlivě na osmnáct let.

„Má černé vlnité středně dlouhé vlasy po ramena, které si češe si pěšinku vlevo, a výrazné hnědo-černé tmavé oči s hustým obočím, přičemž může nosit dioptrické brýle. Jaké oblečení měla v době odchodu na sobě není známo,“ popsala Urbánková.

Lidé, kteří dívku někde viděli, případně by měli informace o tom, kde by se mohla nacházet, by měli policisty ihned kontaktovat na nejbližší policejní služebně nebo prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Autor: