Po srážce aut na Olomoucku záchranáři marně oživovali jednoho řidiče

  17:10
Na Olomoucku se ráno ze zatím neznámé příčiny srazila dvě osobní auta, v nichž cestovali pouze řidiči. Jeden z nich navzdory snaze záchranářů na místě zemřel.

Na silnici z Chomoutova do Pňovic na Olomoucku se srazila dvě osobní auta, jeden z řidičů navzdory snaze hasičů a záchranářů na místě zemřel. | foto: HZS Olomouckého kraje

Vozy se srazily krátce po půl deváté na silnici mezi Chomoutovem a Pňovicemi.

„Při nehodě jeden z řidičů bohužel zemřel, druhý utrpěl zranění. Okolnosti nehody nyní zjišťují vyšetřovatelé,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

K nehodě vyjeli mimo jiné i profesionální hasiči ze stanice v Litovli.

„Po příjezdu na místo jednoho z řidičů vyprostili z vozu a okamžitě zahájili ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou jeho resuscitaci, která však nebyla úspěšná,“ nastínila mluvčí krajského hasičského sboru Vladimíra Hacsiková.

Tragická nehoda

„Kromě toho provedli u obou nabouraných aut protipožární opatření, zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem, spolupracovali s policií při zadokumentování nehody a na závěr uklidili silnici. Na základnu se tak vrátili krátce před dvanáctou hodinou,“ dodala.

Kvůli nehodě, jejímž důsledkem jsou i hmotné škody vyčíslené předběžně na 275 tisíc korun, musela být silnice dočasně uzavřena. Policisté dopravu odkláněli ve směru na Štěpánov, provoz se podařilo obnovit před třináctou hodinou.

Autor: