V Olomouci táborům dál kralují příměstské, nejoblíbenější už jsou obsazené

  6:52
Stát se strážci Galaxie či novodobými zlatokopy, zažít vikingské příběhy, ale také proniknout do tajů fotografování, geocachingu nebo digitálního světa. To vše zájemci zažijí na letních táborech, které pro ně chystá Dům dětí a mládeže v Olomouci (DDM). Organizátoři ale upozorňují, že s výběrem je potřeba si pospíšit.

Nejoblíbenější a vyhlášené tábory s dlouholetou tradicí bývají tradičně prakticky okamžitě obsazené.

„Přestože je to teprve měsíc od zveřejnění naší nabídky letních táborů, už je přihlášeno více než 500 účastníků a 12 táborů je plně obsazených,“ uvedl Radek Ježowicz z olomouckého DDM. Vybírat je ale pořád z čeho.

Kromě již tradičních táborů se zajímavou celotáborovou hrou jako Strážci Galaxie či Vikingské příběhy je v nabídce i několik odborných táborů – taneční, sportovní a výtvarný.

Volná místa jsou i na fotografickou dílnu, ve které si účastníci vyzkoušejí focení a zpracování fotek pod vedením lektorů. Specifický je pak tábor pro teenagery od 12 do 19 let s názvem Projekt TIPOTA 2019. Bude fyzicky i psychicky náročnější, ale o to zajímavější zážitky si z něj účastníci odnesou.

Geocaching, badminton, umění i zlatá horečka

Novinkou je i pobytový tábor, ve kterém se děti seznámí s tím, jak funguje digitální svět – postaví si jednoduché elektronické obvody a vyzkoušejí si základy programování.

I letos má DDM v nabídce víc táborů příměstských než pobytových. Poznávat Olomouc i její okolí mohou děti na táborech spojených s geocachingem, pro sportovce jsou zase volná místa na tanečním nebo badmintonovém soustředění a výtvarníci se mohou stát „Umělcem během staletí“

Kromě toho lze také propadnout „Zlatokopecké horečce“ a v nabídce nechybí ani technické workshopy a modelářský příměstský tábor.

„Tradičně rychle bývá obsazený příměstský tábor v zoo a pobyt pro rodiče s dětmi, letos se však i další tábory plní velmi rychle. Pokud chce mít člověk jistotu, že se dostane právě na ten svůj vybraný, měl by si místo rezervovat co nejdříve,“ dodává Ježowicz. Přihlásit se lze v DDM či na jeho internetových stránkách.