VIDEO: V olomoucké firmě kvůli závadě vytekla hořlavina a vypukl požár

  12:02
Tři jednotky hasičů musely v noci na středu zasahovat v jedné z olomouckých firem, kde začala hořet část technologie a zaměstnancům se nepodařilo plameny uhasit. Hasičům práci zkomplikoval mimo jiné únik silně hořlavé chemikálie.

Do firmy v ulici Šlechtitelů vyjeli hasiči na základě spuštěného alarmu automatické elektronické požární signalizace tři minuty před jednou ráno.

„Na místě zjistili oheň v několika částech budovy, který vzplál poté, co v jedné z místností zřejmě po prozatím nespecifikované závadě začala hořet část technologie a vybavení,“ nastínil mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Požár se ještě před jejich příjezdem pokusili s pomocí hasicích přístrojů zlikvidovat pracovníci firmy sloužící noční směnu, to se jim ale nepodařilo. Nelehkým úkolem to bylo nakonec i pro profesionální hasiče, neboť ze zařízení unikl silně hořlavý cyklohexan.

Fotogalerie

„Jednalo se o velmi nebezpečný a náročný zásah v dýchací technice vyžadující dohled na maximální bezpečnost skupin uvnitř hořících prostor. Hasičům se nicméně podařilo dostat plameny poměrně rychle pod kontrolu a následně kompletně zlikvidovat, a to díky využití speciální příměsi pro účinnější hasební efekt,“ shrnul Hošák.

Hasiči poté ještě budovu odvětrali a s pomocí termokamery prohlédli, aby vyloučili výskyt skrytých ohnisek ve stropu a patrech nad místem požáru. Přesnou příčinu požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé, firma předběžně vyčíslila škody na pět milionů korun.

Autor: