V olomouckém parku někdo pobodal sedmnáctiletého chlapce

  9:40,  aktualizováno  12:06
Zranění mladistvého v jednom z olomouckých parků vyšetřují od uplynulého víkendu kriminalisté. Zatím není jasné, zda se stal obětí útoku nebo se s někým popral.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: HZS Olomouckého kraje

Mladík zavolal na tísňovou linku 158 a oznámil své napadení nožem ve Smetanových sadech v sobotu krátce před třiadvacátou hodinou. Na místo vzápětí vyrazily policejní hlídky a záchranná služba.

„Na případu intenzivně pracuje tým kriminalistů, kteří zjišťují a prověřují veškeré okolnosti a souvislosti a provádějí výslechy svědků,“ uvedla krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Vyšetřovatelé, kteří zatím případ kvalifikovali jako pokus o těžkou újmu na zdraví. Podle Šafářové pracují s několika verzemi toho, co se v parku přesně odehrálo, a to včetně vzájemného napadení ve skupině lidí.

„Dosavadní prověřování nepotvrdilo prvotní informaci, že šlo o napadení ze strany cizince, konkrétně muslima, z rasových pohnutek,“ vyvrátila Šafářová informace, které se zpočátku objevily v některých médiích a následně začaly kolovat po sociálních sítích.

„Musíme jednoznačně konstatovat, že veřejnost nemusí mít obavy z toho, že by zde řádila nějaká skupina ať už cizojazyčných či jiných osob. Indicie nasvědčují tomu, že ke skutku mohlo dojít i jinak,“ uvedl dnes dopoledne pro ČTK náměstek krajského policejního ředitele Radovan Vojta.

Zraněného mladíka záchranáři po prvotním ošetření převezli do olomoucké fakultní nemocnice.

„Byl přijat na oddělení urgentního příjmu a následně přeložen na dětské oddělení ve stabilizovaném stavu mimo ohrožení života, protože jeho zranění byla spíše lehčího rázu,“ shrnul mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Autor: