Řidička v Olomouci srazila a zranila cyklistku, místo pomoci ujela

  17:28
Nehodu, při které řidička auta při odbočování srazila cyklistku, které pak neposkytla pomoc a z místa ujela, vyšetřují nyní olomoučtí policisté. O pomoc při pátrání požádali veřejnost.

Olomoucká křižovatka, na které hledaná řidička při odbočování vlevo nedala přednost cyklistce na hlavní silnici. Poté, co ji srazila, z místa ujela. | foto: Policie ČR

Bílé osobní auto narazilo do cyklistky v pondělí sedm minut před půl dvanáctou dopoledne na křižovatce olomouckých ulic Jeremenkova, Masarykova a Kosmonautů.

„Doposud nezjištěná řidička jedoucí zřejmě ve voze značky Opel při odbočování vlevo nedala přednost ženě, která jela na kole po hlavní silnici. Výsledkem byl střet, při kterém se cyklistka zranila. Řidička poté pokračovala v jízdě dál, aniž by zastavila a poskytla zraněné ženě první pomoc,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté nyní žádají o pomoc svědky, kteří nehodu viděli nebo mají o osobním autě či jeho řidičce jakékoliv informace.

„Policisty mohou kontaktovat osobně na olomouckém dopravním inspektorátu na třídě Kosmonautů, na telefonním čísle 974 766 251 nebo přes bezplatnou linku 158,“ shrnul Hejtman.

Autor: