Mladíka jedoucího bez řidičáku překvapila hlídka, při snaze ujet naboural

  17:24
Mladého ujíždějícího řidiče musela v noci na pátek pronásledovat policejní hlídka v Olomouci. Osmnáctiletý mladík se jí pokoušel zmizet, neboť za volantem neměl co dělat, řízení však nezvládl.

Osmnáctiletý mladík vyjel autem přestože nemá řidičský průkaz. Když pak narazil na policejní hlídku, pokusil se jí ujet, ale naboural. | foto: Policie ČR

Policejní hlídka se rozhodla projíždějící Škodu Octavia zkontrolovat zhruba hodinu po čtvrteční půlnoci v Polské ulici.

„Za použití majáku a sirény chtěli policisté vůz zastavit, řidič však na výzvy nereagoval a začal ujíždět směrem k ulici Rooseveltova. Následně projel ulicí Velkomoravskou až k Brněnské, kde po průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel vlevo mimo silnici a havaroval,“ popsala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Výsledkem byl zraněný řidič, poničené auto a dále poškozený strom, poklop odpadního kanálu a chodník.

„Policisté následně zjistili, že osmnáctiletý mladík z Olomoucka nemá řidičský průkaz žádné skupiny. Zda řídil pod vlivem alkoholu či drog ukážou výsledky nařízeného odběru krve v nemocnici,“ doplnila Urbánková.

Celková výše hmotných škod je předběžně odhadována na 60 tisíc korun, nehodu policisté nadále vyšetřují. Co bude mladíkovi hrozit totiž bude mimo jiné záležet na tom, zda nebyl pod vlivem návykových látek či jak vlastně k vozu přišel.

Autor: