VIDEO: Řezbář vytvořil fanouškům hokejových Kohoutů obřího maskota

  17:50
Sochu kohouta v nadživotní velikosti, která vychází ze znaku HC Olomouc a naplňuje motto hokejistů „s kohoutem ve znaku, s bojovností v srdci“, dokončil nyní po více než roční práci řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova na Sovinecku. Nyní už se z maskota těší fanoušci klubu.

Přes půldruhého metru vysoký kohout je vyřezaný z dubového kmene a váží 160 kilogramů. Je propracovaný do posledního detailu včetně hokejky a navíc dostal i brusle.

Po dokončení v jiříkovské Pradědově galerii U Halouzků pak na podstavci putoval ke sportovnímu hřišti na Sokolovně v Horce nad Moravou na Olomoucku, kde má klub HC Olomouc velkou fanouškovskou základnu.

Právě od zdejších fanoušků Mory také vzešel impulz k vytvoření unikátní skulptury v nadživotní velikosti, podobnou raritu žádný jiný klub v České republice nemá.

Fotogalerie

„Socha maskota je vyvedená a vytvarovaná do posledního detailu. Má barvy podle předlohy, samozřejmě drží hokejku a navíc má i brusle se šňůrkami,“ prozradil řezbář s tím, že kromě znaku HC Olomouc mu byl předlohou i skutečný kohout jeho tety, která bydlela v Olomouci, chovala kohouty a jezdila s nimi po výstavách.

Sochu podle Halouzky bylo potřeba kromě barevného nátěru i pořádně naimpregnovat, aby vydržela nepřízeň počasí a v Horce nad Moravou dělala dlouho radost fanklubu i všem lidem, kteří olomoucký hokej podporují.

Autor: