Muži se s majákem vydávali za policisty, po zastaveném řidiči chtěli pokutu

  17:50
Neobvyklý případ falešných policistů vyšetřovali ti skuteční v Olomouci. Dva muže, kteří s pomocí majáku zastavili auto a poté chtěli dokonce jeho řidiče potrestat za údajnou rychlou jízdu, velice záhy vypátrali.

Ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Dva šestadvacetiletí muži z Olomoucka podle nyní zveřejněných informací zastavili auto v jedné z olomouckých ulic v pátek 4. ledna v noci. Podle výpovědi posádky si pak jeden z nich řekl třiadvacetiletému řidiči o doklady a také zaplacení pokuty za překročení povolené rychlosti. Zprvu ve výši 700 korun, posléze „slevil“ na čtyři stovky.

„Když spolujezdkyně muže oblečeného v civilním oblečení požádala, aby prokázal svoji příslušnost k Policii ČR a vypsal stvrzenku o zaplacení pokuty, ten na to zareagoval slovy, že ‚je tentokrát nechá odjet‘. Poté nastoupil zpět do svého vozu a společně s druhým mužem, který čekal uvnitř, z místa odjeli,“ popsala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Posádka zastaveného vozu následně zavolala na linku 158 a vše oznámila. Skutečným policistům se podařilo během několika hodin zjistit identitu obou mužů, kteří se následně ke svému činu přiznali.

„Řidič vozu také policistům dobrovolně vydal maják použitý k zastavení vozu, neboť jde o věc důležitou pro trestní řízení. Dvojice je nyní podezřelá z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu, za což jim hrozí až dvouleté vězení,“ shrnula Urbánková.

Podobný případ se stal v Olomouci i předloni v únoru, kdy si zde na policistu zahrál mladík z Ostravska. I on s pomocí majáku zastavil auto a poté žádal po řidiči zaplacení pokuty, ani jemu to ale nevyšlo.

Autor: