Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Od byrokracie uleví podnikatelům PES

  8:53
Zkratka PES znamená Právní elektronický systém na internetu. Na základě zákona, který by měl ještě do voleb projít sněmovnou, ho prosazuje Hospodářská komora.

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory | foto:  Dan Materna, MAFRA

Prostřednictvím Datové schránky nebo CzechPointu by podnikatel našel seznam všech povinností, které po něm stát vyžaduje. Prezident komory Vladimír Dlouhý Rádiu Impuls řekl, že právě nesrozumitelnost a množství zákonů u nás podnikatelům vadí nejvíc. „Za prvé, příliš časté změny zákonů, nařízení a různých vyhlášek. Za druhé, příliš velký počet těchto zákonů, nařízení, vyhlášek. A za třetí - a to možná vůbec především – tím pádem je podnikatel vystaven určitému voluntarismu při interpretování těchto vyhlášek a zákonů a jejich provádění a dodržování ze strany státu,“ prohlašuje Vladimír Dlouhý.

Zavedení Právního elektronického systému pro podnikatele je jednou z mála věcí, na které se shodují politici napříč spektrem. Návrh zákona podepsali představitelé všech hlavních politických stran - koaličních i opozičních. PES by měl začít sloužit od příštího roku.

Celý rozhovor si můžete poslechnout ze zvukového záznamu níže:


Autor: