Pracovník ostrahy obchodního domu bezdůvodně zbil zloděje obuškem

  18:10
Hodně co vysvětlovat má pracovník ostrahy nákupního centra v Plzni na Slovanech. Podle policie bezdůvodně obuškem několikrát uhodil zloděje, který ukradl stojan s obaly na mobilní telefony.

(ilustrační snímek) | foto: Petr Ježek, MF DNES

Incident se odehrál v úterý krátce před půl desátou večer před nákupním centrem Galerie Slovany.

Přestože obchody jsou v tuto dobu již zavřené, objekt je kvůli posilovně otevřený i večer. Toho využil čtyřicetiletý muž, který vešel dovnitř a ukradl stojan s pouzdry na mobilní telefony. „Jejich hodnota je třicet tisíc korun,“ uvedla plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Pracovník ostrahy si krádeže všiml, pachatele na chodníku zastavil a vyzval ho, aby věci vrátil.

„Muž stojan i s neporušeným zbožím dobrovolně vydal. Pracovník ostrahy se ale následně nezdráhal použít proti podezřelému teleskopický obušek, kterým ho několikrát uhodil. A to i přesto, že se muž nijak nebránil,“ sdělila Hokrová.

Zloděj nadýchal 1,6 promile

Podle policie sedmadvacetiletý pracovník bezpečnostní agentury způsobil zloději zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici.

Přivolaní policisté na místě zjišťovali všechny skutečnosti a záhy vyšlo najevo, že na služebně se nebude zpovídat jen zloděj, ale i pracovník ostrahy. Ten je nyní podezřelý z výtržnictví a z pokusu o ublížení na zdraví.

Oba aktéři incidentu se podrobili dechové zkoušce. Zatímco člen ostrahy v práci nic nepil, zloděj nadýchal více než 1,6 promile.

Autor: