Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obyvatelé památkové zóny dostanou sazenice balkonových květin

  8:25
Historické centrum Valašských Klobouk už druhým rokem rozkvete v pestrých barvách, a to i díky sazenicím balkonových květin a letničkovým směsím, které obyvatelům památkové zóny zdarma poskytne zdejší radnice. První distribuce sazenic a balíčků osiva k volnému výsevu proběhne v pondělí 15. května na zahradě městského úřadu v době od 14 do 17 hodin.

Krásně rozkvetlý okenní truhlík potěší i na paneláku nebo činžovním domě. | foto: www.rozkvetlydomov.cz

„V loňském roce se nám motivace ke květinové výzdobě rozdáváním sazenic jedině osvědčila. Okna a předzahrádky byly krásně rozkvetlé, a tak díky nim působily ulice města velice přívětivým a atraktivním dojmem. Ostatně se říká, že květiny mluví nejkrásnějším jazykem světa a umožňují říct to, co se třeba neodvážíme vyslovit, nebo vyslovit neumíme,“ vyjádřil místostarosta Martin Janík. „Letos tedy v započaté tradici pokračujeme a opět nabízíme obyvatelům památkové zóny tři sazenice nebo barevnou letničkovou směs,“ uvedl s tím, že bude připraveno celkem 300 kusů rostlin.

Z důvodu zpoždění objednávky však dochází k posunu původně ohlášeného termínu zahájení výdeje. Namísto středy 10. května, která byla avizována v květnovém čísle Klobuckého zpravodaje, si mohou zájemci pro květiny poprvé přijít v pondělí 15. května od 14 do 17 hodin.

Další možnost odběru pak lidé budou mít vždy v pondělí a ve středu ve stejném čase, a to až do vydání zásob. Pro bezplatný odběr je stanovena podmínka, že květiny budou pěstovány na veřejně viditelném místě, tedy například na balkoně, předzahrádce nebo okně do ulice.