Muž přepadl s maketou zbraně obchod s oděvy, prodavačku znásilnil

  16:02
Na pražském Žižkově přepadl muž se zbraní v ruce obchod s oblečením. Když se mu nepodařilo získat peníze z kasy, znásilnil prodavačku. Policie muže ještě v prodejně zadržela.

Test na drogy prokázal, že zadržený muž je pod vlivem pervitinu. | foto: Police ČR

O přepadení prodejny informoval policii majitel ve čtvrtek okolo třetí hodiny odpoledne. Na lupiče jej nenápadně upozornila prodavačka.

„Když majitel vstoupil do prodejny, tak jeho zaměstnankyně vyšla ze zázemí obchodu a řekla mu, že ho nemůže obsloužit, protože mají zavřeno. Navíc prsty u rukou naznačila zbraň,“ popsal mluvčí policie Jan Daněk.

Protože hrozilo, že je útočník ozbrojený, vešli přivolaní policisté do obchodu s neprůstřelnými štíty a samopaly.

Fotogalerie

Pětadvacetiletého muže našli schovaného za stolem v zadní místnosti, kde měl také odloženou zbraň. Až když ji policisté zajistili, zjistili, že jde o nefunkční maketu.

Podle kriminalistů chtěl muž nejdříve vykrást pokladnu.

„To se mu nepodařilo, tak donutil prodavačku odejít do zázemí obchodu a začal ho prohledávat. Později se tam svlékl a začal si zkoušet různé oblečení. Ještě před tím ale ženu s pistolí u hlavy znásilnil způsobem srovnatelným se souloží,“ uvedl Daněk.

Test na drogy u muže potvrdil přítomnost pervitinu. Policisté pachatele obvinili ze znásilnění a loupeže, hrozí mu deset let vězení. Soud bude rozhodovat, zda na muže uvalí vazbu.

Autor: