O víkendu nás čeká teplo a slunečno. V pátek ale ještě může sněžit.

  10:47
Nadcházející víkend bude ve znamení počasí s minimem oblačnosti a teplotami stoupajícími k hranici 20 stupňů. Ještě předtím se ale bude na našem území vlnit studená fronta, která může do vyšších poloh ještě přinést sněžení.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Studená fronta se nad naše území začala nasouvat v noci na dnešek. Na západě území se v této souvislosti objevily bouřky, při nichž napršelo až 11 milimetrů srážek. Během dne bude převládat oblačno až zataženo, občas s přeháňkami, ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Nejvyšší odpolední teploty vystoupají ke 13 až 17 stupňům.

V noci na pátek se na severozápadě Čech a v průběhu pátečního rána i v Olomouckém a Moravskoslezském kraji v polohách nad 600 metrů nad mořem může objevit sněžení. Přes den bude převládat jasno nebo polojasno. V Čechách se budou ranní minima pohybovat mezi nulou a 4 stupni, na Moravě a ve Slezsku mezi 2 a 6 stupni. Přes den se maximální teploty dostanou na 10 až 14 stupňů.

O víkendu začne počasí ovlivňovat teplé jižní proudění. V sobotu bude převládat jasno až polojasno, ráno s ojedinělými mlhami nebo nízkou oblačností. Ranní teploty budou klesat na 4 stupně až nulu, přes den se ale vyšplhají na 15 až 19 stupňů.

Velmi podobné počasí bude i v neděli. Na obloze bude minimum oblačnosti, ráno se ještě objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty už se budou pohybovat mezi 6 až 10 stupni, odpolední maxima vystoupají k 17 až 21 stupňům.

Teplotní vrchol by měl přijít v pondělí, kdy se nejvyšší teploty dostanou na 19 až 23 stupňů. V dalších dnech by se mělo mírně ochladit a přidají se i přeháňky. Odpolední teploty ale budou i nadále ve svých maximech atakovat hranici 20 stupňů.