Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O Velikonocích se vrátí do ulic policisté se samopaly

  9:53
Do ulic se o velikonočních svátcích preventivně vrátí policisté se samopaly. Dohodl se na tom ministr vnitra Milan Chovanec s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Speciálním opatřením se nevyhne ani Pražský hrad. Armáda pak v případě potřeby vyčlení na pomoc zhruba 600 vojáků.

Zvýšená bezpečnostní opatření na pražském Staroměstském náměstí po tragédii v Berlíně (20. prosince 2016) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Posílená bezpečnostní opatření se vztahují jak k Velikonocům, tak i židovskému svátku pesach, který připadá na stejné období. Podle ministra Chovance je tento krok pouze bezpečnostním opatřením, žádná informace nenasvědčuje tomu, že by bezpečnost v Česku byla ohrožena.

V rámci preventivního opatření se do českých měst vrátí policisté s dlouhými zbraněmi, nasazena budou i technická opatření a zábrany. Nasazeno bude minimálně 500 policistů a pokud by jejich síly nestačily, pomoci je připraveno 600 vojáků.

Přísnější bezpečnostní opatření budou zavedena i na Pražském hradě. Podle ministra Chovance je to především kvůli ochraně turistů, kteří by se mohli stát snadným terčem útoku. O jaká opatření se bude jednat ministr specifikovat nechtěl.