Dvouletý chlapec vypadl z okna ve třetím patře. Vyvázl s modřinami

  16:16
Takřka zázrak se stal na sídlišti v Novém Jičíně. Z okna ve třetího poschodí věžového domu ve středu po poledni vypadl ani ne dvouletý chlapec. Ačkoliv pro něj letěl záchranářský vrtulník, podle dostupných informací dítě vyvázlo jen s několika pohmožděninami.

(ilustrační snímek) | foto: ZZS MSK

Nešťastná událost se stala před třináctou hodinou na Dlouhé ulici. Podle svědků chlapec spadl z třetího patra, tedy zhruba z výšky dvanácti až patnácti metrů. Dopadl na trávník poblíž chodníku. 

„Neviděla jsem to, ale podle jedné známé chlapeček po dopadu dokonce vstal. Sice prý plakal, ale pro všechny to byl šok,“ řekla žena bydlící v sousedním domě.

Lidé okamžitě zavolali záchranáře. „Chlapeček neměl žádná viditelná závažná zranění, jen několik drobnějších. Přesto jsme ho letecky přepravili do ostravské fakultní nemocnice na pozorování kvůli možnému vnitřnímu zranění. Na místě tomu ale nic nenasvědčovalo,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Mluvčí nemocnice Naďa Chattová dnes sdělila, že chlapec je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života.

Událostí se zabývají novojičínští policisté. „Zjišťujeme okolnosti případu, tedy zejména to, jak se mohlo stát, že se chlapec, ročník 2017, dostal k oknu a spadl,“ sdělil policejní mluvčí Petr Směták.

Autor: