Nový bazén v Písku by se mohl letos začít stavět

  6:46
Ankety, referendum, architektonická soutěž, řada jednání městské rady a zastupitelstva a z nich plynoucích usnesení, to vše během posledních deseti let předcházelo snad již definitivnímu rozhodnutí o výstavbě zcela nového plaveckého bazénu v Písku. Zastupitelé většinou hlasů podpořili budoucí nákladnou investici, díky níž vyroste v lokalitě pod lesnickou školou moderní krytý bazén s wellness částí a venkovním areálem. Limitní realizační cenou pro výběrové řízení je 283.673.428 Kč bez DPH.

Nový bazén v Písku by se mohl letos začít stavět | foto: Impuls.cz

„Projektovou dokumentaci zpracoval ateliér PROJEKTIL ARCHITEKTI s. r. o.,“ informuje Václav Filip z odboru investic a rozvoje. „Návrh zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele vypracoval administrátor výběrového řízení advokátní kancelář JUDr. Michal Štekl. Podkladem pro její zpracování byla projektová dokumentace ve stupni pro realizaci díla, připomínky technického dozoru stavby a pracovní skupiny pro výstavbu nového bazénu. V nejbližších dnech bude výběrové řízení zahájeno. Pokud půjde vše podle předpokladů, mohlo by se již letos v létě začít stavět. Stavba samotná by měla trvat zhruba 18 měsíců.“

Předmětem veřejné zakázky je třípodlažní objekt se dvěma nadzemními podlažími s kapacitou vnitřních prostor pro 280 osob a až pro 460 osob v přilehlém venkovním areálu. Vodní plocha krytých bazénů činí 690 m2. Vedle pětadvacetimetrového plaveckého bazénu s osmi drahami zde bude dětský výukový bazén se skluzavkou, relaxační bazén s teplou slanou vodou a masážními tryskami, vířivka, Kneippův chodník a tobogán dlouhý 112 m s vlastním dojezdovým bazénkem. Ve wellness části je naplánován saunový svět se čtyřmi různými druhy saun a ochlazovacím bazénkem venku na střeše.

Venkovní areál bude vybaven dvěma bazény s celkovou vodní plochou 298 m2. Spolu se zábavním bazénem se skluzavkou a lezeckou stěnou tu bude také hluboký bazén se skokanským prknem a dětské brouzdaliště. Návštěvníkům, kteří přijedou vozem, bude k dispozici nově vybudované parkoviště se 140 místy. V ceně zakázky jsou rovněž sadové úpravy a nové napojení na Burketovu ulici.

„Pro bazény bude až z 90 procent využívána upravená surová voda z řeky, tudíž se nebude zbytečně odčerpávat pitná voda z vodovodního řadu. Díky zpětnému získávání tepla jak z bazénové vody, tak i rekuperací vzduchu, půjde o stavbu v energetické třídě A, což v konečném důsledku znamená úsporu provozních nákladů,“ vysvětluje radní Petra Trambová.