V popelnici v Karviné bylo mrtvé novorozeně, policie vyšetřuje jeho vraždu

  12:10,  aktualizováno  12:59
Bezdomovec v Karviné našel při prohledávání popelnic tělíčko novorozence. Muž ihned s pomocí kolemjdoucí ženy a taxikáře přivolal policii. Policisté případ vyšetřují jako vraždu.

Moravskoslezská policie potvrdila, že se událostí zabývá a v tuto chvíli obchází domy v okolí a hovoří se svědky.  

„Prověřujeme násilný trestný čin na nezletilé osobě. Případ šetříme jako vraždu,“ sdělil policejní mluvčí Petr Směták.

Popelnice se nachází za jídelnou ZŠ Dělnická v kontejnerovém stání na Holubově ulici, kde jsou kamery. Karvinský babybox je od tohoto místa vzdálený ani ne dva kilometry.

Fotogalerie

„Je to hrozné, můj manžel to včera našel. Přišel za ním bezdomovec a prosil ho, aby se tam podíval, vidí dětské tělíčko, byl to pro nás šok,“ stojí v jednom z komentářů na sociální síti.

Právě přítomnost babyboxu vzdáleného jen pár minut cesty připomínají místní, kteří pro čin zatím neznámého člověka nemají pochopení. „V životě bych to neudělala, i kdybych měla jakékoliv problémy,“ řekla matka dvou malých dětí bydlící poblíž místa nálezu mrtvého miminka. 

Okolnosti zřejmě poodhalí až policejní vyšetřování. Vyšetřovatelé na místě pracovali dlouho do noci, dnes pokračují. „Vracel jsem se v jednu ráno z karet a viděl jsem tu několik policejních aut. Místo bylo zakryto plachtami,“ dodal další z místních. 

Autoři: ,