Nemocnice Prostějov zve dnes na Den zdraví plný bezplatných vyšetření

  0:01
Kontrola pigmentových znamének, nácvik správné hygieny rukou, konzultace se specialisty na rehabilitaci či na karcinom prsu. To je jen zlomek aktivit, které chystá na čtvrtek 10. května 2018 Nemocnice Prostějov. V rámci akce Den prevence zdraví nabídne nemocnice zájemcům zdarma možnost vyšetření i konzultací - bez žádanek či předchozích objednávek.

Profesor Petr Arenberger kontroluje znaménka. | foto: Archiv lékaře

„Pro zachování dobrého zdraví je prevence zcela zásadní. Drtivou většinu zdravotních obtíží dnes umíme efektivně léčit, ve většině případů je to ale právě včasný záchyt, který rozhodne o úspěšnosti léčby. Lidé bohužel občas na prevenci zapomínají, podceňují ji, nebo raději opomíjejí kvůli nutným finančním výdajům. To chceme naší preventivní akcí změnit,“ vysvětluje hlavní sestra Nemocnice Prostějov Marie Jouklová s tím, že akce je určena jak lidem, kteří jsou jen zvědaví na svůj zdravotní stav, tak i všem, které trápí jakékoliv obtíže a návštěvu lékaře zatím odkládali.

Den prevence zdraví se letos zaměří na tematiku melanomu, karcinomu prsu, hygieny rukou i rehabilitace. Zájemci si budou moci nechat vyšetřit svá znaménka, poradit se ohledně ochrany před sluncem, vyzkoušet si správnou hygienu rukou, vyzkoušet si některé rehabilitační procedury, seznámit se s robotickou rehabilitací nebo si natrénovat samovyšetření prsu na modelu. Součástí akce bude také prohlídka části prostor rehabilitace.

Den prevence zdraví proběhne ve čtvrtek 10. května ve vstupní hale Nemocnice Prostějov, a to v čase od 13.00 do 18.00 hodin. Zájemci mohou přicházet bez předchozího objednání.