Další rošáda v boskovické nemocnici, po Julínkovi končí také Janeček

  10:20
Výměna ve vedení jihomoravských Boskovic jako by automaticky znamenala i rošádu na postu jednatele městské nemocnice. Po návratu ODS do čela města totiž končí současný šéf nemocnice Miloš Janeček, jehož jmenovala bývalá rada pod vedením sociálních demokratů.

Miloš Janeček skončí v čele boskovické nemocnice. | foto: Marie Stránská, MAFRA

Někdejší šéf brněnské Úrazové nemocnice a bývalý senátor právě za ČSSD vedl boskovické zdravotnické zařízení od prosince 2015. „Nebudu jednání s panem Janečkem komentovat, dokud s tím neseznámím orgány města,“ uvedl starosta Jaroslav Dohnálek (ODS).

Jenže Janeček svůj konec v Boskovicích MF DNES potvrdil. „Ještě to ale nemám černé na bílém,“ uvedl dosavadní jednatel.

Jeho nástupu do Boskovic předcházelo v říjnu 2015 odvolání Dana Navrátila, kterého do nemocnice dosadila o dva roky dříve koalice s ODS. Navrátil si krátce po svém příchodu přivedl jako svoji pravou ruku exministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS).

Právě jeho působení v nemocnici podle Navrátila minulému vedení vadilo. Tehdejší starostka Hana Nedomová (ČSSD) tato tvrzení vždy vyvracela.

Nicméně byla to právě ona, kdo po náhlém odvolání Navrátila zaujal pozici dočasné jednatelky nemocnice do jmenování Janečka šéfem a během krátkého, zhruba dvouměsíčního angažmá se zbavila i Julínka.

Organizační změnou zrušila jeho pozici ekonomicko-správního náměstka a následně se zdůvodněním, že je v nemocnici nadbytečný, dostal výpověď.

Julínek si však vyhazov nenechal líbit, podal žalobu a uspěl. Okresní soud v Blansku označil výpověď za neplatnou. Podle něj byla organizační změna účelová s cílem dostat Julínka pryč z nemocnice. Ten se s ní od té doby snaží dohodnout na náhradě ušlé mzdy.

Autor: