V Českých Budějovicích se srazily dvě lokomotivy, zranil se strojvůdce

  15:10
V Českých Budějovicích se v sobotu před šestou hodinou ranní srazily dvě posunované lokomotivy. Ani jedna z nich nevykolejila. Celková škoda přesáhla dva miliony korun. Příčiny se vyšetřují. V tomto týdnu je to už třetí mimořádná událost na železnici.

V Českých Budějovicích se srazily dvě posunované lokomotivy. Při mimořádné nedošlo k vykolejení ani jedné z nich. | foto: Drážní inspekce

„Škoda na lokomotivách byla vyčíslena na dva miliony korun a na infrastruktuře na 50 tisíc korun. V důsledku srážky se lehce zranil strojvedoucí lokomotivy, která najela do stojící lokomotivy,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal

Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti nehody. Podle jejího dosavadního zjištění není vyloučena příčina v podobě technické závady na lokomotivě. Provoz na trati byl pouze omezen.

V tomto týdnu je to už třetí mimořádná událost na železnici. Vedle dnešní srážky lokomotiv v Českých Budějovicích inspekce vyšetřuje i okolnosti událostí, které se staly na Vysočině a v Plzeňském kraji. 

V úterý jel osobní vlak na Vysočině mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím několik kilometrů bez strojvůdce a v pátek rychlík z Prahy do Mnichova projel v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať. Strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v jednom případě nebyl nikdo zraněn.

Autor: