Nehodu se čtyřmi mrtvými zavinil řidič dodávky, její pátý pasažér přežil

  14:26
Viníkem tragické nehody, která se stala před devíti dny v Třinci-Neborech a při níž zahynuli čtyři lidé, je řidič dodávky. Ten zatím z neznámých důvodů přejel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. Potvrdila to tisková mluvčí frýdecko-místecké policie Eva Michalíková, na základě prvotních výsledků šetření.

Tragická nehoda v Třinci si vyžádala čtyři mrtvé. (11. 11. 2018) | foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Proč se dodávka ocitla v protisměru, ještě nevíme,“ sdělila v úterý Michalíková. Čtyři z pěti členů posádky, včetně samotného řidiče, na místě zemřeli.

Pátý člověk, který po nehodě zůstal zaklíněn pod vozidlem, v uplynulých dnech bojoval o život v ostravské fakultní nemocnici. „V současnosti je již jeho stav stabilizovaný,“ podotkla mluvčí nemocnice Naďa Chattová.

Muži ve věku od 19 do 47 let, kteří na místě zahynuli, byli z Ukrajiny. Podle neověřených informací pracovali v nošovické továrně Hyundai a po výplatách mířili domů na Ukrajinu. 

 O případu psala i ukrajinská média. V tamním tisku mimo jiné stálo, že lidé z obcí, odkud zemřelí pocházeli, pořádají sbírky pro jejich rodiny.

Fotogalerie

Na sociálních sítích se diskutující dohadovali v desítkách komentářů, kdo střet zavinil. Více se jich domnívalo, že za nehodu může kamion, protože jel z kopce a jelikož šlo o brzkou ranní hodinu, lidé spekulovali, že určitě nedodržoval rychlost. 

Tragická nehoda se stala v době, kdy byl na týden odkloněn provoz z obchvatu Třince na starou trasu přes město a přes Neborovský kopec. Ten byl před loňským otevřením obchvatu proslulý nehodami. 

Událost v Neborech je letošní nejtragičtější dopravní nehodou v Moravskoslezském kraji a jednou z nejtragičtějších za poslední roky. 

Autoři: ,