Řidič sjel autem do rybníka u Rýmařova. Vůz museli vylovit hasiči

  11:40
V pátek odpoledne havaroval mladý řidič na Bruntálsku. Svým vozem Opel Tigra sjel do rybníka. Z ledové vody se mu podařilo vyplavat, jeho vůz však museli vyprostit hasiči.

Osobní automobil Opel Tigra úspěšně vylovili hasiči v pátek 11.10.2019 odpoledne z rybníka na pomezí obcí Rýmařov, místní část Jamartice, a Velká Štáhle (okres Bruntál). | foto: HZS Moravskoslezského kraje

Nehoda se stala na pomezí obcí Rýmařov, místní část Jamartice, a Velká Štáhle v okrese Bruntál. 

„Mladému řidiči se po nehodě podařilo vylézt z ledové vody a hustého rákosí bez cizí pomoci ještě před příjezdem hasičů. Jeho zranění se zdála být méně závažná z hlediska zachování života,“ uvedl mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Fotogalerie

Do odstraňování následků nehody se zapojily dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Bruntál a Rýmařov.

Po vyproštění pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího speciálu hasiči naložili havarované auto na vozidlo odtahové služby. 

„Únik provozních kapalin do vody či půdy kolem rybníka nebyl zjištěn, hasiči i tak – ještě před vyproštěním – preventivně zasypali hladinu rybníka kolem místa nehody speciálním nasákavým sorbentem, který potom uklidili,“ dodal Kůdela.

Autor: