Mladý řidič dostal smyk u jiné nehody. Zranil tři lidi včetně policisty

  15:22
Rychlá jízda na mokré vozovce zapříčinila nehodu, která se stala v neděli na Třebíčsku. Teprve devatenáctiletý řidič tam dostal smyk a havaroval v místě, kde policisté zrovna vyšetřovali jinou drobnější nehodu. Mladík zranil sebe a další tři lidi. Poškozená jsou čtyři auta.

Mladý řidič u Pocoucova naboural do účastníků jiné nehody. Poničil celkem čtyři auta a zranil čtyři osoby včetně sebe i policisty. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v neděli dopoledne na silnici druhé třídy číslo 360 u Pocoucova na Třebíčsku.

„Devatenáctiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia při jízdě na rovném úseku komunikace nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal smyk,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

S vozem mladík přejel do protisměru. Tam ovšem stála jiná vozidla. Ta se zde srazila už dřív a policie jejich drobnější střet na místě vyšetřovala.

Jeho Fabie nejprve narazila do odstaveného Opelu Zafira a spustila dominový efekt. Postupně do sebe narážející vozy poškodily Hyundai Lantra i služební policejní dodávku se zapnutými výstražnými světly.

Při srážce upadl na krajnici člověk, který se kolem nehody pohyboval. Vyvázl lehce zraněný.

Mladý řidič u Pocoucova naboural do účastníků jiné nehody.

Mladý řidič u Pocoucova naboural do účastníků jiné nehody.

„Policista a druhý účastník předchozí nehody před střetem uskočili do travnatého příkopu, čímž oba utrpěli lehké zranění,“ dodala Čírtková.

Hůře dopadl samotný mladý řidič Fabie. S vážnějším zraněním musel být převezen do nemocnice v Brně. Dechovou zkoušku ale ještě zvládl, alkohol nenadýchal.

Při nehodě vznikla škoda ve výši nejméně 130 tisíc korun. Další okolnosti kolize policisté nadále zjišťují.

Autor: